Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Melampyrum nemorosum L.

Order: Lamiales Bromhead

Family: Scrophulariaceae (strupnikovice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, zijevalice (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Genus: Melampyrum (urodica (Hr), Nikolić, T., 201912707, livadar (Hr), Horvatić, S., 19541819, urodica (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Sp. Pl. 605 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Melampyrum moravicum Heinr. Braun, sinonim (s), in Oesterr. Bot. Z. 34: 422. 1884. , Melampyrum nemorosum ssp. latifolium Neilr. sensu P. Beauv., sinonim (s) , Melampyrum nemorosum ssp. moravicum (Heinr. Braun) Čelak., sinonim (s), sensu Rothm., Oberd. , Melampyrum nemorosum ssp. nemorosum s. str., sinonim (s) , Melampyrum nemorosum ssp. silesiacum (Ronniger) Beauverd, sinonim (s), Mém. Soc. Phys. Geneve 38: 559 (1916) , Melampyrum nemorosum var. latifolium Neilr., sinonim (s), Fl. Niederösterr. 2: 572 (1859) , Melampyrum nemorosum var. moravicum (Heinr. Braun) Beck, sinonim (s), Fl. Nieder-Österreich 2: 1072 (1891)

Common names: šumska urodica (Hr), Nikolić, T., 201912707, modrasta urodica (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, šumska urodica (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.