Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Melampyrum sylvaticum L.

Order: Lamiales Bromhead

Family: Scrophulariaceae (strupnikovice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, zijevalice (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Genus: Melampyrum (urodica (Hr), Nikolić, T., 201912707, livadar (Hr), Horvatić, S., 19541819, urodica (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Sp. Pl. 605 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Melampyrum aestivale Ronniger et Schinz, sinonim (s), Fl. Schweiz, ed. 3, 1: 489 (1909) , Melampyrum carpaticum Schult., sinonim (s), Observ. Bot.: 116. 1809. , Melampyrum intermedium Schinz et Ronniger, sinonim (s), Fl. Schweiz, ed. 3, 1: 489 (1909) non Perr. et Song. , Melampyrum laricetorum Kern., sinonim (s), Dalla Torre, Wiss. Beobacht. Alpenr. 2: 289 (1882) , Melampyrum nanum (P. Beauv.) Fritsch, sinonim (s) , Melampyrum pratense Tsch. non L., sinonim (s) , Melampyrum subsylvaticum (Ronniger) Soó, inclusive (incl.) , Melampyrum sylvaticum (L.) Ronniger, sinonim (s) , Melampyrum sylvaticum ssp. aestivale (Ronniger et Schinz), sinonim (s), Vierteljahresschr. Naturf. Ges. Zürich 55: 328 (1910) , Melampyrum sylvaticum ssp. intermedium (Ronniger et Schinz) Ronniger, sinonim (s), Vierteljahresschr. Naturf. Ges. Zürich 55: 327 (1910) , Melampyrum sylvaticum ssp. laricetorum (Kern.) Ronniger, sinonim (s), Vierteljahresschr. Naturf. Ges. Zürich 55: 327 (1910) , Melampyrum sylvaticum ssp. sylvaticum s. str., sinonim (s) , Melampyrum sylvaticum var. aestivale (Ronniger et Schinz) Pauca et Nyarady, sinonim (s), Fl. Rep. Pop. Române 7: 636 (1960) , Melampyrum sylvaticum var. carpaticum (Schult.) Pauca et Nyarady, sinonim (s), Fl. Rep. Pop. Române 7: 636 (1960) , Melampyrum sylvaticum var. intermedium (Ronniger et Schinz) Pauca et Nyarady, sinonim (s), Fl. Rep. Pop. Române 7: 636 (1960) , Melampyrum sylvaticum var. sylvaticum, sinonim (s) , Melampyrum transsilvanicum Schur, sinonim (s), Enum. Pl. Transs.: 506. 1866.

Common names: sitnocvjetna urodica (Hr), Nikolić, T., 201912707, planinska urodica (Hr), Domac, R., 19944, sitnocvjetna urodica (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.