Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Melica ciliata L.

Order: Poales Small

Family: Poaceae (trave (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Melica (mekuš (Hr), Nikolić, T., 201912707, mekuš (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Sp. Pl. 66 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Melica ciliata var. euciliata Podp., sinonim (s), Práce Morav. Přír. Společn. 2(10): 506 (1925) , Melica ciliata var. linnaei Hack., sinonim (s), Hálacsy et Braun, Nachtr. Fl. Nieder-Österr.: 29 (1882) , Melica ciliata var. typica Beck, sinonim (s), Fl. Nieder-Österreich 1: 91 (1890) , Melica simulans Klokov, sinonim (s), Klokov in Bot. J. AN URSR 4. 1947.

Common names: trepavičavi mekuš (Hr), Nikolić, T., 201912707, trepavičasta zona (Hr), Kvakan, P., 19527738, trepavičavi mekuš (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.