Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Melilotus italicus (L.) Lam.

Order: Fabales Bromhead

Family: Fabaceae (leptirnice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Melilotus (nokotac (Hr), Nikolić, T., 201912707, ditelina (Hr), Šulek, B., 18791256, kokotac (Hr), Domac, R., 19944, ždraljika (Hr), Šimić, F., 19807722)

Place of publishing: Fl. Fr., 2: 594 (1779)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné2. Jean Baptiste Antoine Pierre de Monnet de,Jean Baptiste Antoine Pierre de Monnet Lamarck,de Lamarck

Synonyms: Melilotus melilotus-italicus Asch. et Graebn., nomen illegitimum (n. illeg.) , Trifolium italicum L., sinonim (s), L., Sp. Pl. 1753.

Common names: talijanski nokotac (Hr), Nikolić, T., 201912707, kokotac cieloviti (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, talijanski kokotac (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.