Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Melilotus officinalis (L.) Lam.

Order: Fabales Bromhead

Family: Fabaceae (leptirnice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Melilotus (nokotac (Hr), Nikolić, T., 201912707, ditelina (Hr), Šulek, B., 18791256, kokotac (Hr), Domac, R., 19944, ždraljika (Hr), Šimić, F., 19807722)

Place of publishing: Fl. Fr. 2: 594 (1779)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné2. Jean Baptiste Antoine Pierre de Monnet de,Jean Baptiste Antoine Pierre de Monnet Lamarck,de Lamarck

Synonyms: Melilotus arvensis Wallr., sinonim (s) , Melilotus melilotus-officinalis Asch. et Graebn., sinonim (s) , Melilotus petitpierreana Willd., sinonim (s) , Trifolium officinalis L., bazionim (baz.), Sp. Pl.: 765 (1753)

Common names: ljekoviti nokotac (Hr), Nikolić, T., 201912707, ditelina pitoma (Hr), Šulek, B., 18791256, ditelina trolista (Hr), Šulek, B., 18791256, ditelina velika (Hr), Visiani, R., 18521686, ditelina velika konjska (Hr), Šulek, B., 18791256, djetelina velika (Hr), Šulek, B., 18791256, guniva (Hr), Visiani, R., 18521686, kokotac (Hr), Visiani, R., 18521686, kokotac raznolistni (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, konjska ditelina (Hr), Šulek, B., 18791256, konjska djetelina (Hr), Pahlow, M., 19897748, ljekoviti kokotac (Hr), Domac, R., 19944, nokata (Hr), Šulek, B., 18791256, nokata trava (Hr), Šulek, B., 18791256, nokatac (Hr), Visiani, R., 18521686, orlov nokat (Hr), Šulek, B., 18791256, petešić (Hr), Šulek, B., 18791256, pšeničica (Hr), Šulek, B., 18791256, svinduh (Hr), Šulek, B., 18791256, svinduk (Hr), Visiani, R., 18521686, vodnika (Hr), Šulek, B., 18791256, ždraljika (Hr), Kušan, F., 19562137, žučka (Hr), Šulek, B., 18791256, žuti kokotac (Hr), Šimić, F., 19807722, yellow sweetclover (En), Elias, T. S.; Dykeman, P. A., 19907747

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.