Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Mentha aquatica L.

Order: Lamiales Bromhead

Family: Lamiaceae (usnače (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, usnjače (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141)

Genus: Mentha (metvica (Hr), Nikolić, T., 201912707, meta (Hr), Haračić, A., 1894783, metica (Hr), Šulek, B., 18791256, metva (Hr), Šulek, B., 18791256, metvica (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Sp. Pl. 576 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Mentha aquatica L. var. hirsuta (Huds.) Fr., sinonim (s), Novit. Fl. Suec. Alt. 182 1828. , Mentha aquatica ssp. ortmanniana (Opiz) Lemke, sinonim (s), Rothm., Exkurs.-Fl. Deutschl., Krit. Bd.: (1963) , Mentha hirsuta Huds., sinonim (s) , Mentha ortmanniana Opiz, sinonim (s), Naturalientausch 11: 437 (1827)

Common names: vodena metvica (Hr), Nikolić, T., 201912707, glavičasta metvica (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, konjski bosiljak (Hr), Gelenčir, J.; Gelenčir, J., 19917678, metva vodena (Hr), Šulek, B., 18791256, vodena meta (Hr), Šulek, B., 18791256, vodena metvica (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.