Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Hrvatski i narodni nazivi, nazivi na drugim jezicima
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Mentha arvensis L.

Order: Lamiales Bromhead

Family: Lamiaceae (usnače (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, usnjače (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141)

Genus: Mentha (metvica (Hr), Nikolić, T., 201912707, meta (Hr), Haračić, A., 1894783, metica (Hr), Šulek, B., 18791256, metva (Hr), Šulek, B., 18791256, metvica (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Sp. Pl. 577 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Mentha agrestis Sole, sinonim (s) , Mentha arvensis ssp. agrestis (Sole) Briq., sinonim (s), Bull. Soc. Bot. Geneve 5: 44 (1889) , Mentha arvensis ssp. arvensis, sinonim (s) , Mentha arvensis ssp. austriaca (Jacq.) Briq., sinonim (s), Lab. Alp. Mar.: 88 (1891) , Mentha arvensis ssp. parietariifolia (Becker) Briq., sinonim (s), Bull. Soc. Bot. Geneve 5: 43 (1889) , Mentha arvensis var. parietariifolia Becker, sinonim (s), Fl. Frankfurt: 225 (1827) , Mentha austriaca Jacq., sinonim (s), Fl. Austriac. 5: 14 (1778) , Mentha gentilis L., sinonim (s), Sp. Pl.: 577 (1753) , Mentha parietariifolia (Becker) Wender., sinonim (s), Fl. Hassiaca: 185 (1846)

Common names: poljska metvica (Hr), Nikolić, T., 201912707, poljska metvica (Hr), Domac, R., 19944, ugljastozubna metvica (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.