Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Mentha longifolia (L.) L.

Order: Lamiales Bromhead

Family: Lamiaceae (usnače (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, usnjače (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141)

Genus: Mentha (metvica (Hr), Nikolić, T., 201912707, meta (Hr), Haračić, A., 1894783, metica (Hr), Šulek, B., 18791256, metva (Hr), Šulek, B., 18791256, metvica (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Fl. Monsp.: 19 (1756)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné2. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Mentha illyrica Borbás et Heinr.Braun, sinonim (s), Verh. K. K. Zool.-Bot. Ges. Wien 40: 390 1890. , Mentha incana Willd., sinonim (s) , Mentha longifolia ssp. grisella Briq., sinonim (s), Engl., Natürl. Pflanzenfam. 4(3a): 322 (1897) , Mentha longifolia var. undulata (Willd.) Briq., sinonim (s), Lab. Alp. Mar.: 48 (1889) , Mentha spicata var. longifolia L., bazionim (baz.), Nyman], Sp. Pl. 1753. , Mentha sylvestris L., sinonim (s), Sp. Pl., ed. 2: 804 (1763) , Mentha undulata Willd., sinonim (s), Enum. Pl. 1: 608 (1809)

Common names: dugolisna metvica (Hr), Nikolić, T., 201912707, dugolisna metvica (Hr), Domac, R., 19944, konjska metvica (Hr), Hirc, D., 1908667, konjska prda (Hr), Šulek, B., 18791256, metina (Hr), Šulek, B., 18791256, metva mala (Hr), 18471006, metvica crljena (Hr), Šulek, B., 18791256, metvica divja (Hr), 18471006, saosa (Hr), Šulek, B., 18791256, sieda metvica (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, židovka (Hr), Šulek, B., 18791256

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.