Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Mentha pulegium L.

Order: Lamiales Bromhead

Family: Lamiaceae (usnače (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, usnjače (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141)

Genus: Mentha (metvica (Hr), Nikolić, T., 201912707, meta (Hr), Haračić, A., 1894783, metica (Hr), Šulek, B., 18791256, metva (Hr), Šulek, B., 18791256, metvica (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Sp. Pl. 577 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Mentha pulegium var. villicaulis, sinonim (s) , Mentha tomentella Hoffmanns. et Link, sinonim (s), Fl. Portug. 1: 73. 1809 , Pulegium vulgare Mill., sinonim (s), Gard. Dict. ed. 8. 1768.

Common names: mirisna metvica (Hr), Nikolić, T., 201912707, barska metvica (Hr), Šimić, F., 19807722, barska nana (Hr), Gelenčir, J.; Gelenčir, J., 19917678, konjski bosiljak (Hr), Šimić, F., 19807722, mandronščak mužki (Hr), Šulek, B., 18791256, meta pasja (Hr), Šulek, B., 18791256, metvica (Hr), Gelenčir, J.; Gelenčir, J., 19917678, metvica drobna (Hr), Šulek, B., 18791256, metvica gorska (Hr), Šulek, B., 18791256, metvica mala divja (Hr), Šulek, B., 18791256, mirisna metvica (Hr), Domac, R., 19944, petocol (Hr), Šulek, B., 18791256, polajčica (Hr), Šulek, B., 18791256, polajka (Hr), Šulek, B., 18791256, popunjac (Hr), Šulek, B., 18791256, pulajtica (Hr), Šulek, B., 18791256, pulež (Hr), Šulek, B., 18791256, puliš (Hr), Šulek, B., 18791256, trepavasti polačak (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.