Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Mentha spicata L.

Order: Lamiales Bromhead

Family: Lamiaceae (usnače (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, usnjače (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141)

Genus: Mentha (metvica (Hr), Nikolić, T., 201912707, meta (Hr), Haračić, A., 1894783, metica (Hr), Šulek, B., 18791256, metva (Hr), Šulek, B., 18791256, metvica (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Sp. Pl. 576 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Mentha crispa L., sinonim (s) , Mentha crispata Schrad., sinonim (s) , Mentha spicata var. viridis L., sinonim (s), Sp. Pl.: 576 (1753) , Mentha sylvestris ssp. viridis (L.) Batt., sinonim (s), Batt. et Trab., Fl. Algerie 1 (Dicot.): 668 (1890) , Mentha viridis (L.) L., sinonim (s), Sp. Pl., ed. 2: 804 (1763) , Mentha viridis var. graciliflora, sinonim (s)

Common names: klasasta metvica (Hr), Nikolić, T., 201912707, klasasta metvica (Hr), Domac, R., 19944, kudrava metvica (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, metica konjska (Hr), Šulek, B., 18791256, metica rugana (Hr), Šulek, B., 18791256, metva nagrišpana (Hr), Šulek, B., 18791256, metvica (Hr), Šulek, B., 18791256, metvica pitoma (Hr), Šulek, B., 18791256, metvica rudasta (Hr), Šulek, B., 18791256, rugava (Hr), Šulek, B., 18791256, spearmint (En), Elias, T. S.; Dykeman, P. A., 19907747

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.