Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Nasturtium officinale W. T. Aiton

Order: Brassicales Bromhead

Family: Brassicaceae (krstašice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Nasturtium (potočarka (Hr), Nikolić, T., 201912707, ognjivac (Hr), Šulek, B., 18791256, potočarka (Hr), Domac, R., 19944, torman (Hr), Šulek, B., 18791256)

Place of publishing: in Aiton, Hort. Kew. ed. 2, 4: 110 (1812)

Taxon author(s) 1. William Townsend Aiton

Synonyms: Baeumerta nasturtium-aquaticum (L.) P. Gaertn., B. Mey et Scherb., sinonim (s), Oekonom.-Techn. Fl. Wetterau 2: 467 (1800) , Cardaminum nasturtium Moench, sinonim (s), Methodus 262 1794. , Nasturtium aquaticum Wahlenb., sinonim (s), Wahlenb. in Sv. Bot. 1824. , Nasturtium fontanum Asch., sinonim (s), Asch., Fl. Brandenburg 1. 1860. , Nasturtium siifolium Rchb., sinonim (s), Rchb., Iconogr. Bot. Pl. Crit. 9. 1831. , Rorippa nasturtium-aquaticum (L.) Hayek, sinonim (s), Sched Fl Stiriac. n. 170 (1905) [in Sched], Sched. Fl. Stiriac., 3-4 , Sisymbrium nasturtium-aquaticum L., sinonim (s), L., Sp. Pl., ed. 1. 1753.

Common names: ljekovita potočarka (Hr), Nikolić, T., 201912707, bobovnjak (Hr), Šulek, B., 18791256, bobovnjak zdenčni (Hr), Šulek, B., 18791256, derezga ljutolista (Hr), Šulek, B., 18791256, dragušac (Hr), Šulek, B., 18791256, drezga (Hr), Šulek, B., 18791256, garbać (Hr), Šulek, B., 18791256, garbak (Hr), Visiani, R., 18521686, garboć (Hr), Šulek, B., 18791256, garbok (Hr), Šulek, B., 18791256, gardum (Hr), Visiani, R., 18521686, gorušica vodena (Hr), Visiani, R., 18521686, grba mala (Hr), Šulek, B., 18791256, grbača (Hr), Šulek, B., 18791256, grešta (Hr), Šulek, B., 18791256, gusomača (Hr), Visiani, R., 18521686, hren divji (Hr), Šulek, B., 18791256, kres (Hr), Šulek, B., 18791256, kres vodeni (Hr), Šulek, B., 18791256, kreš (Hr), Šulek, B., 18791256, krešon (Hr), Šulek, B., 18791256, krešun (Hr), Visiani, R., 18521686, loćika vodena (Hr), Šulek, B., 18791256, ljekovita kreša (Hr), Pahlow, M., 19897748, ljekovita potočarka (Hr), Domac, R., 19944, mokriš ljuti (Hr), Visiani, R., 18521686, nastruc (Hr), Šulek, B., 18791256, potočarka (Hr), Kušan, F., 19562137, potočarka perastolistna (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, punkres (Hr), Šulek, B., 18791256, puščica (Hr), Šulek, B., 18791256, ren vodeni (Hr), Šulek, B., 18791256, resnik (Hr), Visiani, R., 18521686, režnik (Hr), Šulek, B., 18791256, studenčica (Hr), Šulek, B., 18791256, sutores (Hr), Šulek, B., 18791256, turina (Hr), Šulek, B., 18791256, turma (Hr), Visiani, R., 18521686, vodena režuha (Hr), Pahlow, M., 19897748, watercress (En), Elias, T. S.; Dykeman, P. A., 19907747

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.