Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Nicandra physalodes (L.) Gaertn.

Order: Solanales Juss. ex Bercht. et J. Presl

Family: Solanaceae (pomočnice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, pomoćnice (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Genus: Nicandra (kukica (Hr), Nikolić, T., 201912707, pokrin (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141)

Place of publishing: Fruct. Sem. Pl. 2: 237 (1791)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné2. Joseph Gaertner

Synonyms: Atropa physalodes L., bazionim (baz.), L., Sp. Pl. 1753. , Nicandra physalodes var. violacea, sinonim (s) , Nicandra physalodes var. viridis, sinonim (s)

Common names: verugana kukica (Hr), Nikolić, T., 201912707, pokrin (Hr), Horvatić, S., 19541819, verugani pokrin (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Search data for this taxon in other sources.