Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Nigella damascena L.

Order: Ranunculales Juss. ex Bercht. et J. Presl

Family: Ranunculaceae (zubnjače (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, žabnjaci (Hr), Horvatić, S., 19541819, žabnjače (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Nigella (crnjika (Hr), Nikolić, T., 201912707, crnika (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, crnjika (Hr), Domac, R., 19944, prdibukarica (Hr), Šulek, B., 18791256)

Place of publishing: Sp. Pl. 534 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Nigella coerulea Lam., sinonim (s)

Common names: damaščanska crnjika (Hr), Nikolić, T., 201912707, crnika modrasta (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, čjurek divji (Hr), Visiani, R., 18521686, čupava kata (Hr), Gelenčir, J.; Gelenčir, J., 19917678, damaščanska crnjika (Hr), Domac, R., 19944, git pravi (Hr), Visiani, R., 18521686, kukolj (Hr), Haračić, A., 1894783, mačkov brk (Hr), Gelenčir, J.; Gelenčir, J., 19917678, mohunjača (Hr), Šulek, B., 18791256, trofilić (Hr), Šulek, B., 18791256, zvečak (Hr), Visiani, R., 18521686

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.