Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Nuphar lutea (L.) Sm.

Order: Nymphaeales Salisb. ex Bercht. et J. Presl

Family: Nymphaeaceae (lokvanjače (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, lokvenjače (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, lopoči (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Genus: Nuphar (lokvanj (Hr), Nikolić, T., 201912707, lepen (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, lokvanj (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Fl. Graec. Prodr. 1: 361 (1809)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné2. James Edward Smith

Synonyms: Nymphaea lutea L., bazionim (baz.), L., Sp. Pl. 1753. , Nymphosanthus luteus (L.) Fernald, sinonim (s)

Common names: žuti lokvanj (Hr), Nikolić, T., 201912707, božur vodeni (Hr), Visiani, R., 18425573, lekuta (Hr), Šulek, B., 18791256, lepen žuti (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, lopoč žuti (Hr), Šulek, B., 18791256, luprik (Hr), Šulek, B., 18791256, plutnjak (Hr), Visiani, R., 18425573, plutnjak žuti (Hr), Šulek, B., 18791256, podlio vodena (Hr), Visiani, R., 18425573, ruža vodena (Hr), Šulek, B., 18791256, želučnjak (Hr), Šulek, B., 18791256, žuti lokvanj (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.