Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Nymphaea alba L.

Order: Nymphaeales Salisb. ex Bercht. et J. Presl

Family: Nymphaeaceae (lokvanjače (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, lokvenjače (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, lopoči (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Genus: Nymphaea (lopoč (Hr), Nikolić, T., 201912707, blatni cvit (Hr), Šulek, B., 18791256, lokvanjača (Hr), Šulek, B., 18791256, lopoč (Hr), Domac, R., 19944, plutnjak (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141)

Place of publishing: Sp. Pl. 510 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Castalia alba (L.) Wood, sinonim (s), Wood in Rees, Cycl. 6. 1806. , Nymphaea alba ssp. minoriflora (Borbás) Stucchi, sinonim (s) , Nymphaea alba var. minor DC., sinonim (s) , Nymphaea minoriflora (Simonk.) E.D.Wissjul., sinonim (s) , Nymphaea occidentalis (Ostenf.) Moss, sinonim (s), Moss, Cambridge Brit. Fl. 3. 1920.

Common names: bijeli lopoč (Hr), Nikolić, T., 201912707, beli lokvanj (Hr), Gelenčir, J.; Gelenčir, J., 19917678, bijeli lopoč (Hr), Domac, R., 19944, božur vodeni (Hr), Šulek, B., 18791256, cviet mrtvi (Hr), Šulek, B., 18791256, leken (Hr), Šulek, B., 18791256, lepen (Hr), Visiani, R., 18425573, lepuh (Hr), Šulek, B., 18791256, lepuh vodeni (Hr), Šulek, B., 18791256, lokvanj (Hr), Hirc, D., 1905663, luprik (Hr), Šulek, B., 18791256, omlak (Hr), Šulek, B., 18791256, plutnjak (Hr), Visiani, R., 18425573, plutnjak bieli (Hr), Šulek, B., 18791256, podbio vodena (Hr), Visiani, R., 18425573, tikvina (Hr), Šulek, B., 18791256, tikvina vodena (Hr), Visiani, R., 18425573, trava berečna (Hr), Šulek, B., 18791256

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.