Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Odontites luteus (L.) Clairv.

Order: Lamiales Bromhead

Family: Scrophulariaceae (strupnikovice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, zijevalice (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Genus: Odontites (crnica (Hr), Nikolić, T., 201912707, crnica (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Man. Herbor. Suisse 207 (1811)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné2. Joseph Philippe de,Joseph Philippe Clairville,de Clairville

Synonyms: Euphrasia lutea L., bazionim (baz.), Sp. Pl.: 604 (1753) , Orthantha lutea (L.) Kern. ex Wettst., sinonim (s), Engl. et Prantl, Natürl. Pflanzenfam. 4(3b): 101 (1893) , Orthanthella lutea (L.) Rauschert, sinonim (s), Feddes Repert. 94: 293 (1983)

Common names: žuta crnica (Hr), Nikolić, T., 201912707, prstići (Hr), Šulek, B., 18791256, žuta crnica (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.