Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Onosma arenaria Waldst. et Kit.

Order: Boraginales Berchtold et J. Presl

Family: Boraginaceae (oštrolisti (Hr), Horvatić, S., 19541819, porečnice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1869142)

Genus: Onosma (rumenjača (Hr), Nikolić, T., 201912707, oštrika (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, oštrolist (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Descr. Icon. Pl. Hung. 308 (1812)

Taxon author(s) 1. Franz de Paula Adam von,Franz de Paula Adam von Waldstein,Waldstein-Wartemburg2. Pál(Paul) Kitaibel

Synonyms: Onosma arenaria ssp. pyramidata Braun- Blanq., sinonim (s), Vierteljahresschr. Naturf. Ges. Zürich 62: 605 (1917) , Onosma borysthenica Klokov pro parte, sinonim (s) , Onosma graniticola Klokov, sinonim (s), Klokov in Bot. Mater. Gerb. Bot. Inst. Komarova Akad. Nauk S. S. S. R. 15. 1953. , Onosma lipskyi Klokov pro parte, sinonim (s) , Onosma pseudotinctoria Klokov pro parte, sinonim (s) , Onosma subtinctoria Klokov pro parte, sinonim (s) , Onosma tanaitica Klokov pro parte, sinonim (s)

Common names: pješčarska rumenjača (Hr), Nikolić, T., 201912707

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Search data for this taxon in other sources.