Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Ophrys insectifera L.

Order: Asparagales Link

Family: Orchidaceae (kačunovice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, kaćuni (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Genus: Ophrys (kokica (Hr), Nikolić, T., 201912707, kokica (Hr), Domac, R., 19944, kokošica (Hr), Šulek, B., 18791256, ružica (Hr), Šulek, B., 18791256)

Place of publishing: Sp. Pl. 948 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Arachnites musciflora F.W. Schmidt, sinonim (s), 1: 75. 1793. , Epipactis myodes F. W. Schmidt, sinonim (s), Samml. Phys.-Ökon. Aufs. 1. 1795. , Malaxis myodes Bernh., sinonim (s), Syst. Verz. 1800. , Ophrys insectifera (L.) Cratnz, sinonim (s) , Ophrys insectifera var. myodes L., sinonim (s), Nyman], Sp. Pl. 1753. , Ophrys muscifera Huds., sinonim (s), Fl. Angl.: 340 (1762) , Ophrys musciflora Hall, sinonim (s) , Ophrys myodes Jacq., sinonim (s), Misc. Austr. 2: 273 (1781) , Orchis muscaria Scop., sinonim (s) , Orchis musciflora Schrank, sinonim (s)

Common names: muhina kokica (Hr), Nikolić, T., 201912707, kokica mušica (Hr), Šugar, I., 19941985, muhina kokica (Hr), Domac, R., 19944, muholiko mačje uho (Sn), Trpin, D.; Vreš, B., 19957404

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.