Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Hrvatski i narodni nazivi, nazivi na drugim jezicima
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Ophrys sphegodes Mill. ssp. sphegodes

Order: Asparagales Link

Family: Orchidaceae (kačunovice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, kaćuni (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Genus: Ophrys (kokica (Hr), Nikolić, T., 201912707, kokica (Hr), Domac, R., 19944, kokošica (Hr), Šulek, B., 18791256, ružica (Hr), Šulek, B., 18791256)

Place of publishing: Gard. Dict. ed. 8, no. 8 (1768)

Taxon author(s) 1. Philip Miller

Synonyms: Arachnites aranifera (Huds.) Bubani, sinonim (s), Fl. Pyren. 4: 48. 1901 , Arachnites fuciflora Tod., sinonim (s) , Ophrys aranifera Huds., sinonim (s), Fl. Angl., ed. 2. 1778. , Ophrys crucigera Curtis, sinonim (s) , Ophrys fuchsii W. Zimm., sinonim (s) , Ophrys fucifera Curtis, sinonim (s), Fl. Londin.: 68/6 (1794) , Ophrys garganica (E. Nelson) O. et E. Danesch, inclusive (incl.) , Ophrys insectifera L., sinonim (s) , Ophrys sphegodes ssp. sicula Bech., inclusive (incl.)

Common names: paukova kokica (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.