Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Orchis coriophora L. ssp. fragrans (Pollini) K. Richt.

Order: Asparagales Link

Family: Orchidaceae (kačunovice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, kaćuni (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Genus: Orchis (kaćun (Hr), Nikolić, T., 201912707, cviet Jovov (Hr), Šulek, B., 18791256, dremovac (Hr), Šulek, B., 18791256, gorocvit (Hr), Šulek, B., 18791256, jaja pasja (Hr), Šulek, B., 18791256, kaćun (Hr), Domac, R., 19944, mudavac (Hr), Šulek, B., 18791256, podrimunak (Hr), Šulek, B., 18791256, tromud (Hr), Šulek, B., 18791256)

Place of publishing: Pl. Eur. 1: 268 (1890)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Orchis cassidea Bieb., sinonim (s) , Orchis coriophora var. fragrans (Pollini) Boiss., sinonim (s), Voy. Bot. Espagne 593 1842. , Orchis coriophora var. fragrans Vis., sinonim (s) , Orchis fragrans Pollini, sinonim (s) , Orchis fragrans var. apricorum Duffort, sinonim (s) , Orchis martrinii Timb.- Lagr., sinonim (s) , Orchis polliniana Spreng., sinonim (s)

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.