Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Orchis morio L.

Order: Asparagales Link

Family: Orchidaceae (kačunovice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, kaćuni (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Genus: Orchis (kaćun (Hr), Nikolić, T., 201912707, cviet Jovov (Hr), Šulek, B., 18791256, dremovac (Hr), Šulek, B., 18791256, gorocvit (Hr), Šulek, B., 18791256, jaja pasja (Hr), Šulek, B., 18791256, kaćun (Hr), Domac, R., 19944, mudavac (Hr), Šulek, B., 18791256, podrimunak (Hr), Šulek, B., 18791256, tromud (Hr), Šulek, B., 18791256)

Place of publishing: Sp. Pl. 940 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Common names: mali kaćun (Hr), Nikolić, T., 201912707, crni kaćun (Hr), Pahlow, M., 19897748, goro cvit (Hr), Visiani, R., 18425573, jurjevka (Hr), Šulek, B., 18791256, kačunak (Hr), Gelenčir, J.; Gelenčir, J., 19917678, kaćun (Hr), Pahlow, M., 19897748, kaćunak (Hr), Pahlow, M., 19897748, kukavica (Hr), Pahlow, M., 19897748, mali kaćun (Hr), Domac, R., 19944, margarid (Hr), Šulek, B., 18791256, mudanca pasja (Hr), Šulek, B., 18791256, obični kaćun (Hr), Šugar, I., 19941985, pasja jaja (Hr), Šulek, B., 18791256, pasja muda (Hr), Visiani, R., 18425573, salep (Hr), Gelenčir, J.; Gelenčir, J., 19917678, vranak (Hr), Šulek, B., 18791256, vranjak (Hr), Visiani, R., 18425573

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.