Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Hrvatski i narodni nazivi, nazivi na drugim jezicima
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Ornithopus pinnatus (Mill.) Druce

Order: Fabales Bromhead

Family: Fabaceae (leptirnice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Ornithopus (ptičonoga (Hr), Nikolić, T., 201912707, ptičja noga (Hr), Domac, R., 19944, ptičonoga (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, tičja noga (Hr), Šulek, B., 18791256)

Place of publishing: Jour. Bot. (London) 45: 420 (1907)

Taxon author(s) 1. Philip Miller2. George Claridge Druce

Synonyms: Ornithopus ebracteatus Brot., sinonim (s), Brot., Fl. Lusit. 2. 1804. , Ornithopus exstipulatus Thore, sinonim (s), Thore, Essai Chloris. 1803. , Scorpiurus pinnatus Mill., sinonim (s), Mill., Gard. Dict., ed. 8. 1768.

Common names: perasta ptičonoga (Hr), Nikolić, T., 201912707

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Search data for this taxon in other sources.