Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Parentucellia viscosa (L.) Caruel

Order: Lamiales Bromhead

Family: Scrophulariaceae (strupnikovice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, zijevalice (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Genus: Parentucellia (zornica (Hr), Nikolić, T., 201912707, zornica (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: in Parl., Fl. Ital. 6: 482 (1885)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné2. Théodore(Teodoro) Caruel

Synonyms: Bartsia viscosa L., bazionim (baz.), L., Sp. Pl. 1753. , Trixago viscosa (L.) Rchb., sinonim (s), Fl. Germ. Excurs.: 360 (1831)

Common names: ljepkasta zornica (Hr), Nikolić, T., 201912707, ljepkasta zornica (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Search data for this taxon in other sources.