Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Parietaria judaica L.

Order: Rosales Bercht. et J. Presl

Family: Urticaceae (koprive (Hr), Horvatić, S., 19541819, koprivnjače (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Parietaria (crkvina (Hr), Nikolić, T., 201912707, caklenjača (Hr), Šulek, B., 18791256, crkvina (Hr), Domac, R., 19944, končina (Hr), Šulek, B., 18791256, svićina (Hr), Šulek, B., 18791256, šćirica (Hr), Šulek, B., 18791256, štirenica (Hr), Horvatić, S., 19541819, zidarica (Hr), Šulek, B., 18791256, zidna trava (Hr), Šulek, B., 18791256)

Place of publishing: Fl. Palaest. 32 (1756)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Parietaria diffusa Mert. et W. D. J. Koch, sinonim (s), Röhl., Deutschl. Fl., ed. 3, 1: 827 (1823) , Parietaria officinalis auct. non L., sinonim (s) , Parietaria punctata Willd., sinonim (s), Willd., Sp. Pl. 4(2). 1806. , Parietaria ramiflora Moench, nomen illegitimum (n. illeg.), Moench, Methodus. 1794. , Parietaria vulgaris Hill, sinonim (s), Brit. Herb.: 491 (1756)

Common names: razgranjena crkvina (Hr), Nikolić, T., 201912707, cerkvina (Hr), Visiani, R., 18425573, crikvina (Hr), Hirc, D., 190467, drinak (Hr), Visiani, R., 18425573, gomiačina (Hr), Visiani, R., 18425573, kunčina (Hr), Hirc, D., 190467, razgranjena crkvina (Hr), Domac, R., 19944, šćirnica (Hr), Hirc, D., 190467, štirenica (Hr), Šulek, B., 18791256, Glaskraut (De), Anonymus, 19847744, pellitory (En), Anonymus, 19847744, wall pellitory (En), Anonymus, 19847744, pariétaire (Fr), Anonymus, 19847744

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.