Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Petasites albus (L.) Gaertn.

Order: Asterales Link

Family: Asteraceae (sucvietke (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Petasites (lopuh (Hr), Nikolić, T., 201912707, lopuh (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Fruct. Sem. Pl. 2: 406 (1791)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné2. Joseph Gaertner

Synonyms: Tussilago alba L., bazionim (baz.), L., Sp. Pl. 1753.

Common names: bijeli lopuh (Hr), Nikolić, T., 201912707, bieli repuh (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, bijeli lopuh (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.