Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Petasites hybridus (L.) P. Gaertn., B. Mey. et Schreb.

Order: Asterales Link

Family: Asteraceae (sucvietke (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Petasites (lopuh (Hr), Nikolić, T., 201912707, lopuh (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Fl. Wett. 3: 184 (1801)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné2. Philipp Gottfried Gaertner3. Bernhard Meyer4. Johann Christian Daniel von Schreber

Synonyms: Petasites officinalis L., sinonim (s) , Petasites officinalis Moench, sinonim (s), Meth. Pl.: 568 (1794) , Tussilago hybrida L., bazionim (baz.), Sp. Pl.: 866 (1753) , Tussilago petasites L., sinonim (s), Sp. Pl.: 866 (1753)

Common names: vodeni lopuh (Hr), Nikolić, T., 201912707, kopitnjak veliki (Hr), Šulek, B., 18791256, lepušina (Hr), Šulek, B., 18791256, lopuh (Hr), Pahlow, M., 19897748, lopuh vodeni (Hr), Šulek, B., 18791256, lopušnjak (Hr), Šulek, B., 18791256, ljekoviti lopuh (Hr), Pahlow, M., 19897748, obični lopuh (Hr), Domac, R., 19944, podbio vodeni (Hr), Šulek, B., 18791256, repuh (Hr), Šulek, B., 18791256, repušina (Hr), Pahlow, M., 19897748, ružičasti lopuh (Hr), Pahlow, M., 19897748, stiper (Hr), Šulek, B., 18791256, šeširdjija (Hr), Šulek, B., 18791256, šeširka (Hr), Šulek, B., 18791256, škriljačka trava (Hr), Šulek, B., 18791256, škriljavka (Hr), Šulek, B., 18791256, štič (Hr), Šulek, B., 18791256

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.