Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Petrorhagia prolifera (L.) P. W. Ball et Heywood

Order: Caryophyllales Takht.

Family: Caryophyllaceae (karanfili (Hr), Horvatić, S., 19541819, klinčići (Hr), Šarić, I., 19021841)

Genus: Petrorhagia (kostrnica (Hr), Nikolić, T., 201912707, kostrnica (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Bull. Brit. Mus. Bot. 3: 161 (1964)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné2. Peter William Ball3. Vernon Hilton Heywood

Synonyms: Dianthus prolifer L., bazionim (baz.), L., Sp. Pl. 1753. , Kohlrauschia prolifera (L.) Kunth, sinonim (s), Kunth, Fl. Berol., ed. 2, 1. 1838. , Tunica prolifera (L.) Scop., sinonim (s), Scop., Fl. Carniol., ed. 2, 1. 1772.

Common names: klijava kostrnica (Hr), Nikolić, T., 201912707, klijava kostrnica (Hr), Domac, R., 19944, klinčac rodoviti (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.