Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Petroselinum segetum (L.) Koch

Order: Apiales Nakai

Family: Apiaceae (štitarke (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Petroselinum (peršin (Hr), Nikolić, T., 201912707, peršin (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Nova Acta Acad. Leop.-Carol. 12, 1: 128 (1824)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné2. Johann Friedrich Wilhelm Koch

Common names: usjevni peršin (Hr), Nikolić, T., 201912707

Status: Endemic NO , Spourious YES

Images
Search data for this taxon in other sources.