Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Hrvatski i narodni nazivi, nazivi na drugim jezicima
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Peucedanum coriaceum Rchb.

Order: Apiales Nakai

Family: Apiaceae (štitarke (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Peucedanum (smudnjak (Hr), Nikolić, T., 201912707, koparčina (Hr), Šulek, B., 18791256, mrčina divja (Hr), Šulek, B., 18791256, nevesika (Hr), Šulek, B., 18791256, pukovica (Hr), Domac, R., 19944, smudnjak (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Fl. Germ. Excurs. 866 (1832)

Taxon author(s) 1. (Heinrich Gottlieb) Ludwig Reichenbach

Synonyms: Peucedanum petteri Vis. , sinonim (s), Cat. Sem. Hort. Patav. (1836) 3, 4. n. 8.

Common names: kožasti smudnjak (Hr), Nikolić, T., 201912707, kožasta pukovica (Hr), Domac, R., 19944, kožasti smudnjak (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic YES , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.