Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Peucedanum ostruthium (L.) W. D. J. Koch

Order: Apiales Nakai

Family: Apiaceae (štitarke (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Peucedanum (smudnjak (Hr), Nikolić, T., 201912707, koparčina (Hr), Šulek, B., 18791256, mrčina divja (Hr), Šulek, B., 18791256, nevesika (Hr), Šulek, B., 18791256, pukovica (Hr), Domac, R., 19944, smudnjak (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Nova Acta Acad. Leop.-Carol. 12 (1): 95 (1824)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné2. Wilhelm Daniel Joseph Koch

Synonyms: Imperatoria ostruthium L., bazionim (baz.), L., Sp. Pl. 1753.

Common names: planinski smudnjak (Hr), Nikolić, T., 201912707, boskva (Hr), Šulek, B., 18791256, bozgva (Hr), Šulek, B., 18791256, broska (Hr), Šulek, B., 18791256, broska planinska (Hr), Šulek, B., 18791256, jelenčica (Hr), Pahlow, M., 19897748, kravočac (Hr), Šulek, B., 18791256, kravojac (Hr), Šulek, B., 18791256, kravoljac (Hr), Šulek, B., 18791256, kravulj (Hr), Pahlow, M., 19897748, pukavica (Hr), Šulek, B., 18791256, pukovica (Hr), Pahlow, M., 19897748, smudnjak (Hr), Kušan, F., 19562137

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Search data for this taxon in other sources.