Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Phalaris arundinacea L.

Order: Poales Small

Family: Poaceae (trave (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Phalaris (svjetlika (Hr), Nikolić, T., 201912707, svjetlica (Hr), Domac, R., 19944, Glanzgras (De), Anonymus, 19847744, Canary grass (En), Anonymus, 19847744, phalaris (Fr), Anonymus, 19847744)

Place of publishing: Sp. Pl. 55 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Arundo colorata Aiton, sinonim (s), Hort. Kew. 1: 116 (1789) , Aundo riparia Salisb., sinonim (s), Prodr. Stirp.: 24 (1796) , Baldingera arundinacea (L.) Dumort., sinonim (s), Observ. Gram. Fl. Belg.: 130, t.10 fig.40 (1824) , Baldingera colorata (Aiton) P. Gaertn., B. Mey. et Scherb., sinonim (s), Oekonom.-Techn. Fl. Wetterau 1: 96 (1799) , Calamagrostis colorata (Aiton) Sibth., sinonim (s), Fl. Oxon.: 37 (1794) , Calamagrostis variegata With., sinonim (s), Arr. Brit. Pl., ed. 3, 2: 124 (1796) , Digraphis arundinacea (L.) Trin., sinonim (s), Fund. Agrost.: 127. 1820 , Phalaris japonica Steud., sinonim (s), Syn. Pl. Glumac. 1: 11 (1853) , Phalaroides arundinacea (L.) Rauschert, sinonim (s), Feddes Repert. 79: 409 (1969) , Typhoides arundinacea (L.) Moench, sinonim (s), Meth. Pl.: 202 (1794)

Common names: trskovita svjetlika (Hr), Nikolić, T., 201912707, blještac (Hr), Kvakan, P., 19527738, trstasti blještac (Hr), Domac, R., 19944, vezica (Hr), Horvatić, S., 19541819

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.