Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Phalaris canariensis L.

Order: Poales Small

Family: Poaceae (trave (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Phalaris (svjetlika (Hr), Nikolić, T., 201912707, svjetlica (Hr), Domac, R., 19944, Glanzgras (De), Anonymus, 19847744, Canary grass (En), Anonymus, 19847744, phalaris (Fr), Anonymus, 19847744)

Place of publishing: Sp. Pl. 54 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Common names: kanarska svjetlika (Hr), Nikolić, T., 201912707, kanarska svjetlica (Hr), Domac, R., 19944, kanarska trava (Hr), Kvakan, P., 19527738, pisana trava (Hr), Šulek, B., 18791256, sjeme vrabče (Hr), Šulek, B., 18791256

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Search data for this taxon in other sources.