Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Phillyrea latifolia L.

Order: Lamiales Bromhead

Family: Oleaceae (masline (Hr), Horvatić, S., 19541819, maslinjače (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Phillyrea (komorka (Hr), Nikolić, T., 201912707, komorica (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, komorika (Hr), Domac, R., 19944, lipovina (Hr), Šulek, B., 18791256, zelenika (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Sp. Pl. 8 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Phillyrea variabilis Timb. ex Nym., pro-parte sinonim (pp.), Consp. 494.

Common names: širokolisna komorka (Hr), Nikolić, T., 201912707, širokolisna komorika (Hr), Domac, R., 19944, širolistna komorica (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.