Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Allium angulosum L.

Order: Asparagales Link

Family: Amaryllidaceae (sunovrati (Hr), Horvatić, S., 19541819, sunovratke (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Allium (luk (Hr), Nikolić, T., 201912707, luk (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Sp. Pl. 300 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Allium acutangulum Schrad., sinonim (s), Index Seminum (GOET) 1808: s.p.. 1808 , Allium acutangulum Schrad. ex Schltdl., sinonim (s), Enum Pl. Horti Berol. Suppl.: 16 (1814) , Allium acutangulum var. senescens Nyman, sinonim (s), Consp. Fl. Eur.: 739. 1882 , Allium andersonii G. Don, sinonim (s), Monogr. Allium: 59 (1827) , Allium angulare Pall., sinonim (s), Reise Russ. Reich. 3: 299. 1776 , Allium angulatum Pall., sinonim (s), Reise Russ. Reich. 3: 408. 1776 , Allium angulosum Krock., nomen illegitimum (n. illeg.), Fl. Siles. 1: 524. 1787 , Allium angulosum ssp. latifolium (Regel) K. Richt., sinonim (s), Pl. Eur. 1: 204. 1890 , Allium angulosum var. danubiale (Spreng.) Trevir., sinonim (s), Index Seminum (WROCL) 1818: 1. 1918 , Allium angulosum var. latifolium Regel, sinonim (s), Trudy Imp. S.-Peterburgsk. Bot. Sada 3(2): 145. 1875 , Allium calcareum Wallr., sinonim (s), Erst. Beitr. Fl. Hercyn. 2: 196. 1840 , Allium danubiale Spreng., sinonim (s), Mant. Prim. Fl. Hal.: 38. 1807 , Allium flavescens var. stramineum Nyman, sinonim (s), Consp. Fl. Eur.: 739. 1882 , Allium inodorum Willd., sinonim (s), Sp. Pl. 2: 76. 1799 , Allium laxum G. Don, sinonim (s), Monogr. Allium: 63 (1827) , Allium lusitanicum F. Delaroche, nomen illegitimum (n. illeg.), Redouté, Liliac. 5: t. 271. 1809 , Allium microcephalum Willd. ex Kunth, nomen invalidum (nom. inval.), Enum. Pl. 4: 425. 1843 , Allium odorum Kar. & Kir., nomen illegitimum (n. illeg.), Bull. Soc. Imp. Naturalistes Moscou 14: 854. 1841 , Allium reticulatum Wallr., nomen illegitimum (n. illeg.), Sched. Crit.: 135. 1822 , Allium stramineum Schur, nomen illegitimum (n. illeg.), Enum. Pl. Transsilv.: 674. 1866 , Allium triquetrum Schrad. ex Schult. & Schult. f., nomen invalidum (nom. inval.), Roemer & Schultes, Syst. Veg. 7: 1078. 1830 , Allium uliginosum Kanitz, nomen illegitimum (n. illeg.), Linnaea 32: 399. 1863 , Cepa angulosa (L.) Bernh., sinonim (s), Syst. Verz.: 202. 1800 , Maligia fastigiata Raf., sinonim (s), Fl. Tellur. 2: 19. 1837 , Xylorhiza angulosa (L.) Salisb., nomen invalidum (nom. inval.), Gen. Pl.: 89. 1866

Common names: bridasti luk (Hr), Nikolić, T., 201912707, bridasti luk (Hr), Domac, R., 19944, robati luk (Sn), Trpin, D.; Vreš, B., 19957404

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Search data for this taxon in other sources.