Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Phleum phleoides (L.) H. Karst.

Order: Poales Small

Family: Poaceae (trave (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Phleum (mačica (Hr), Nikolić, T., 201912707, lisičji rep (Hr), Domac, R., 19944, mačica (Hr), Domac, R., 19944, pahulja (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Place of publishing: Deutsche Fl. 374 (1881)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné2. Gustav Karl Wilhelm Hermann Karsten

Synonyms: Phalaris phleoides L., bazionim (baz.), L., Sp. Pl. 1753. , Phleum arvense Pourr., sinonim (s), Mém. Acad. Roy. Sci. Toulouse 3: 324 (1788) , Phleum boehmeri Wibel, nomen illegitimum (n. illeg.), Wibel, Prim. Fl. Werth. 1799. , Phleum phalaris Pers., sinonim (s), Syn. Pl. 1: 79 (1805) , Phleum phalaroides Koeler, sinonim (s)

Common names: sjajna mačica (Hr), Nikolić, T., 201912707, sjajna mačica (Hr), Domac, R., 19944, sjajni lisičji rep (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.