Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Allium carinatum L.

Order: Asparagales Link

Family: Amaryllidaceae (sunovrati (Hr), Horvatić, S., 19541819, sunovratke (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Allium (luk (Hr), Nikolić, T., 201912707, luk (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Sp. Pl. 297 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Aglitheis carinata (L.) Raf., sinonim (s), Fl. Tellur. 2. 1837. , Allium carinatum L. ssp. biokovense Radić, sinonim (s) , Allium flexum Waldst. et Kit., sinonim (s), Descr. Icon. Pl. Hung. 2: 307. 1811 , Allium foetidum Willd., sinonim (s), Enum. Pl., Suppl.: 17. 1814 , Allium paniculatum Host, sinonim (s) , Allium violaceum Willd., sinonim (s), Enum. Pl., Suppl.: 17. 1814 , Cepa carinata (L.) Bernh., sinonim (s), Syst. Verz.: 202. 1800 , Codonoprasum carinatum (L.) Rchb., sinonim (s), Fl. Germ. Excurs. 1830. , Raphione carinata (L.) Salisb., nomen invalidum (nom. inval.), Gen. Pl. 1866.

Common names: hrptasti luk (Hr), Nikolić, T., 201912707, hrptasti luk (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.