Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Physalis peruviana L.

Order: Solanales Juss. ex Bercht. et J. Presl

Family: Solanaceae (pomočnice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, pomoćnice (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Genus: Physalis (mjehurica (Hr), Nikolić, T., 201912707, mjehurica (Hr), Domac, R., 19944, pogančeva trava (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Place of publishing: Sp. Pl. ed. 2, 1670 (1763)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Common names: sjetvena mjehurica (Hr), Nikolić, T., 201912707, sjetvena mjehurica (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Search data for this taxon in other sources.