Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Phyteuma orbiculare L.

Order: Asterales Link

Family: Campanulaceae (zvončanice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, zvončići (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Genus: Phyteuma (zečica (Hr), Nikolić, T., 201912707, ljubljenica (Hr), Šulek, B., 18791256, zečica (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Sp. Pl. 170 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Phyteuma austriacum Beck, sinonim (s), Beck in Verh. K. K. Zool.-Bot. Ges. Wien 32. 1883. , Phyteuma cordifolium Vill., sinonim (s), Vill., Hist. Pl. Dauphiné 2. 1787. , Phyteuma orbiculare agg., sinonim (s) , Phyteuma orbiculare ssp. flexuosum R. Schultz, sinonim (s)

Common names: okruglasta zečica (Hr), Nikolić, T., 201912707, okruglasta zečica (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.