Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Pinguicula vulgaris L.

Order: Lamiales Bromhead

Family: Lentibulariaceae (mešinčice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, miešinčine (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, mješinke (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Genus: Pinguicula (tustica (Hr), Nikolić, T., 201912707, masnica (Hr), Horvatić, S., 19541819, tustica (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Sp. Pl. 17 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Pinguicula alpina Weber, sinonim (s) , Pinguicula arctica Eastw., sinonim (s) , Pinguicula bicolor Woll., sinonim (s) , Pinguicula bohemica Krajina, sinonim (s) , Pinguicula grandiflora Pollini, sinonim (s) , Pinguicula gypsophila Wallr., sinonim (s), Wallr. in Linnaea 14. 1841. , Pinguicula leptoceras Schur, sinonim (s) , Pinguicula norica Beck, inclusive (incl.), Beck in Oesterr. Bot. Z. 62. 1912.

Common names: obična tustica (Hr), Nikolić, T., 201912707, ljubičasta tustica (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, masnica (Hr), Šugar, I., 19941985, obična tustika (Hr), Šugar, I., 19941985, tučnica (Hr), Šugar, I., 19941985, tustica (Hr), Pahlow, M., 19897748, tustica kukcolovka (Hr), Domac, R., 19944, common butterwort (En), Grey-Wilson, C.; Blamey, M., 19957399, navadna mastnica (Sn), Trpin, D.; Vreš, B., 19957404

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.