Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Pinus sylvestris L.

Order: Pinales Gorozh.

Family: Pinaceae (borovi (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Genus: Pinus (bor (Hr), Nikolić, T., 201912707, bor (Hr), Domac, R., 19944, hvoja (Hr), Šulek, B., 18791256, smrek (Hr), Šulek, B., 18791256)

Place of publishing: Sp. Pl. 1000 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Pinus kochiana Koch, sinonim (s), Linnaea 22: 296 (1849) , Pinus sylvestris ssp. borussica (P. K. Schott) Rothm., sinonim (s), Feddes Repert. 67: 3 (1963)

Common names: šumski bor (Hr), Nikolić, T., 201912707, beli bor (Hr), Gelenčir, J.; Gelenčir, J., 19917678, bijeli bor (Hr), Domac, R., 19944, bilobor (Hr), Pahlow, M., 19897748, bor (Hr), Šulek, B., 18791256, bor divji (Hr), Visiani, R., 18425573, crveni bor (Hr), Pahlow, M., 19897748, čamić (Hr), Šulek, B., 18791256, hojka (Hr), Šulek, B., 18791256, luč (Hr), Visiani, R., 18425573, lučevina (Hr), Šulek, B., 18791256, obični bor (Hr), Horvatić, S., 19541819, smrč (Hr), Šulek, B., 18791256, smrok (Hr), Šulek, B., 18791256, šumski bor (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.