Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Allium nigrum L.

Order: Asparagales Link

Family: Amaryllidaceae (sunovrati (Hr), Horvatić, S., 19541819, sunovratke (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Allium (luk (Hr), Nikolić, T., 201912707, luk (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Sp. Pl. ed. 2: 430 (1762)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Allium afrum (Zucc.) Kunth, sinonim (s), Enum. Pl. 4. 1843. , Allium bauerianum Baker, sinonim (s), Gard. Chron. 1874(2). 1874. , Allium cyrilli var. magicum (L.) Nyman, sinonim (s), Consp. Fl. Eur. 1882. , Allium littoreum G. Don, nomen illegitimum (n. illeg.), Mem. Wern. Nat. Hist. Soc. 6. 1827. , Allium magicum auct. (Ker-Gawler 1808), sinonim (s), an L. ? , Allium magicum L., sinonim (s), L., Sp. Pl., ed. 2. 1762. , Allium monspessulanum Gouan, sinonim (s), Ill. Observ. Bot. 1773. , Allium multibulbosum Jacq., sinonim (s), Fl. Austriac. 1. 1773. , Allium nigrum f. album Maire, sinonim (s), Cat. Pl. Maroc. 1931. , Allium nigrum f. roseum Maire, sinonim (s), Cat. Pl. Maroc. 1931. , Allium nigrum L. var. multibulbosum (Jacq.) Rouy, sinonim (s), Fl. France 12: 379 (1910) , Allium nigrum Sm., nomen illegitimum (n. illeg.), Fl. Graec. 1823. , Allium nigrum ssp. multibulbosum (Jacq.) Holmboe, sinonim (s), Stud. Veg. Cyprus: 47 (1914) , Allium odorum Ten., nomen illegitimum (n. illeg.), Fl. Napol., Prodr. 1811. , Allium paniculatum Viv., nomen illegitimum (n. illeg.), Fl. Libyc. Spec. 1824. , Allium paucibulbosum (Haw.) Steud., sinonim (s), Nomencl. Bot., ed. 2, 1. 1840. , Allium speciosum Cirillo, sinonim (s), Pl. Rar. Neapol. 2. 1792. , Allium speciosum Cyr., sinonim (s), Pl. Rar. Neap. 2:, t.5 (1792) , Canidia magica (L.) Salisb., nomen invalidum (nom. inval.), Gen. Pl. 1866. , Kalabotis nigrum (L.) Raf., sinonim (s), Fl. Tellur. 2. 1837. , Molium nigrum (L.) Haw., sinonim (s), Philos. Mag. Ann. Chem. 1832. 1832. , Molium paucibulbosum Haw., sinonim (s), Philos. Mag. Ann. Chem. 1832. 1832. , Moly speciosum (Cirillo) Moench, sinonim (s), Methodus. 1794. , Ophioscorodon magicum (L.) Wallr., sinonim (s), Wallr., Sched. Crit. 1822. , Ornithogalum afrum Zucc., sinonim (s), Cent. Observ. Pl. 1806. , Panstenum monspessulanum (Gouan) Raf., sinonim (s), Fl. Tellur. 2. 1837.

Common names: crni luk (Hr), Nikolić, T., 201912707, crni luk (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Search data for this taxon in other sources.