Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Pisum sativum L.

Order: Fabales Bromhead

Family: Fabaceae (leptirnice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Pisum (grašak (Hr), Nikolić, T., 201912707, grašak (Hr), Domac, R., 19944, Erbse (De), Anonymus, 19847744, pea (En), Anonymus, 19847744, pois (Fr), Anonymus, 19847744)

Place of publishing: Sp. Pl. 727 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Lathyrus oleraceus Lam., sinonim (s), Lam., Fl. Franç., ed. 2, 2. 1779. , Pisum arvense L., sinonim (s), L., Sp. Pl. 1753. , Pisum sativum ssp. arvense (L.) Asch. et P. Graebn., sinonim (s) , Pisum sativum ssp. hortense Asch. et P. Graebn., sinonim (s)

Common names: sjetveni grašak (Hr), Nikolić, T., 201912707, biž (Hr), Visiani, R., 18521686, gra (Hr), Šulek, B., 18791256, grah crni (Hr), Šulek, B., 18791256, grah gospodski (Hr), Šulek, B., 18791256, grah hromac (Hr), Šulek, B., 18791256, grah loznac (Hr), Visiani, R., 18521686, grah loznjak (Hr), Šulek, B., 18791256, grah prčak (Hr), Šulek, B., 18791256, grah siromaški (Hr), Šulek, B., 18791256, grah viš (Hr), Šulek, B., 18791256, grak (Hr), Šulek, B., 18791256, grašak (Hr), Domac, R., 19944, grašak crni (Hr), Hirc, D., 1912673, grašak dvocvjetni (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, grašak vrtni (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, lepen (Hr), Visiani, R., 18521686, loznac (Hr), Visiani, R., 18521686, orbaz (Hr), Šulek, B., 18791256, prčak (Hr), Hirc, D., 1912673, savor (Hr), Visiani, R., 18521686, zečjak (Hr), Šulek, B., 18791256, pea (En), Lemoine, E.; Izrael, F. F., 20027733, sugar pea (En), Lemoine, E.; Izrael, F. F., 20027733

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.