Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Plantago afra L.

Order: Lamiales Bromhead

Family: Plantaginaceae (terputnice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, terputnjače (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, trpuci (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Genus: Plantago (trputac (Hr), Nikolić, T., 201912707, babika (Hr), Šulek, B., 18791256, bokavac (Hr), Šulek, B., 18791256, bokva (Hr), Šulek, B., 18791256, bokvica (Hr), Horvatić, S., 19541819, bukovac (Hr), Šulek, B., 18791256, janjeći jezik (Hr), Šulek, B., 18791256, krputec (Hr), Šulek, B., 18791256, kukčeva trava (Hr), Šulek, B., 18791256, lepušić ženski (Hr), Šulek, B., 18791256, poputnik (Hr), Šulek, B., 18791256, tariput (Hr), Šulek, B., 18791256, tkanica (Hr), Šulek, B., 18791256, trpuc (Hr), Šulek, B., 18791256, trputac (Hr), Domac, R., 19944, trputec (Hr), Šulek, B., 18791256)

Place of publishing: Sp. Pl. ed. 2: 168 (1762)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Plantago afra ssp. stricta (Schousb.) Zaugh., sinonim (s) , Plantago parviflora Desf., sinonim (s), Desf., Fl. Atlant. 1. 1798. , Plantago psyllium L., ? (dvojbeno) , Plantago stricta Schous, sinonim (s) , Psyllium squalidum (Salisb.) Soják, sinonim (s), Soják in Čas. Nár. Mus., Odd. Přír. 140. 1972.

Common names: afrički trputac (Hr), Nikolić, T., 201912707, buačica (Hr), Šulek, B., 18791256, buačina (Hr), Šulek, B., 18791256, buhačica (Hr), Šulek, B., 18791256, buhačina (Hr), Šulek, B., 18791256, bušika (Hr), Šulek, B., 18791256, bušinec (Hr), Šulek, B., 18791256, buško sime (Hr), Šulek, B., 18791256, maljavi trputec (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, trputac afrički (Hr), Pahlow, M., 19897748, žljezdastodlakavi trputac (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.