Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Allium oleraceum L.

Order: Asparagales Link

Family: Amaryllidaceae (sunovrati (Hr), Horvatić, S., 19541819, sunovratke (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Allium (luk (Hr), Nikolić, T., 201912707, luk (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Sp. Pl. 299 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Allium carinatum Sm., sinonim (s) , Allium complanatum (Fr.) Boreau, sinonim (s), Notes pl. franç 3: 12 (1847) , Allium complanatum Boreau, sinonim (s), Notes Pl. Franç. 35: 12. 1844 , Allium intermedium G. Don, sinonim (s), Mem. Wern. Nat. Hist. Soc. 6: 38. 1827 , Allium oleraceum var. carinatum Nyman, sinonim (s), Consp. Fl. Eur.: 741. 1882 , Allium oleraceum var. complanatum Fr., sinonim (s), Novit., ed. 2: 85 (1828) , Allium oleraceum var. latifolium W. D. J. Koch, sinonim (s), Syn. Fl. Germ. Helv., ed. 2: 831. 1844 , Allium oxypetalum G. Don, sinonim (s), Mem. Wern. Nat. Hist. Soc. 6: 37. 1827 , Allium pallens var. pseudooleraceum Seregin, sinonim (s), Byull. Moskovsk. Obshch. Isp. Prir., Otd. Biol. 109(5): 44. 2004 , Allium parviflorum Thuill., nomen illegitimum (n. illeg.), Fl. Env. Paris, ed. 2: 166. 1799 , Allium scabrum Gilib., nomen invalidum (nom. inval.), Excerc. Phyt. 2: 469. 1792 , Allium virens Lam., sinonim (s), Encycl. 1: 67 (1783) , Allium virescens DC., sinonim (s), Lam. & DC., Fl. Franç., ed. 3, 3: 250 (1805) , Allium virescens Lam., sinonim (s), Fl. Franç. 3: 259. 1778 , Cepa oleracea (L.) Bernh., sinonim (s), Syst. Verz.: 202. 1800 , Codonoprasum alpicola Jord. & Fourr., sinonim (s), Brev. Pl. Nov. 2: 127. 1868 , Codonoprasum complanatum (Boreau) Fourr., sinonim (s), Ann. Soc. Linn. Lyon, n.s., 17: 159. 1869 , Codonoprasum intermedium Rchb., sinonim (s), Fl. Germ. Excurs.: 114. 1830 , Codonoprasum oleraceum (L.) Rchb., sinonim (s), Fl. Germ. Excurs.: 114. 1830 , Codonoprasum viridiflorum Schur, sinonim (s), Enum. Pl. Transsilv.: 671. 1866 , Porrum oleraceum (L.) Moench, sinonim (s), Suppl. Meth.: 264. 1802 , Raphione oleracea (L.) Salisb., nomen invalidum (nom. inval.), Gen. Pl.: 89. 1866

Common names: zeljasti luk (Hr), Nikolić, T., 201912707, zeljasti luk (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.