Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Plantago atrata Hoppe

Order: Lamiales Bromhead

Family: Plantaginaceae (terputnice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, terputnjače (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, trpuci (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Genus: Plantago (trputac (Hr), Nikolić, T., 201912707, babika (Hr), Šulek, B., 18791256, bokavac (Hr), Šulek, B., 18791256, bokva (Hr), Šulek, B., 18791256, bokvica (Hr), Horvatić, S., 19541819, bukovac (Hr), Šulek, B., 18791256, janjeći jezik (Hr), Šulek, B., 18791256, krputec (Hr), Šulek, B., 18791256, kukčeva trava (Hr), Šulek, B., 18791256, lepušić ženski (Hr), Šulek, B., 18791256, poputnik (Hr), Šulek, B., 18791256, tariput (Hr), Šulek, B., 18791256, tkanica (Hr), Šulek, B., 18791256, trpuc (Hr), Šulek, B., 18791256, trputac (Hr), Domac, R., 19944, trputec (Hr), Šulek, B., 18791256)

Place of publishing: Bot. Taschenb. 1799: 85 (1799)

Taxon author(s) 1. David Heinrich Hoppe

Synonyms: Plantago montana Lam., nomen illegitimum (n. illeg.), Tabl. Encycl.: 341 (1792) non Huds. 1762 , Plantago montana sensu, sinonim (s) , Plantago montana ssp. atrata (Hoppe) Pilg., sinonim (s)

Common names: glavasti trputac (Hr), Nikolić, T., 201912707, crnkasta bokvica (Hr), Lakušić, R., 19826043, glavasti trputec (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.