Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Plantago sempervirens Crantz

Order: Lamiales Bromhead

Family: Plantaginaceae (terputnice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, terputnjače (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, trpuci (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Genus: Plantago (trputac (Hr), Nikolić, T., 201912707, babika (Hr), Šulek, B., 18791256, bokavac (Hr), Šulek, B., 18791256, bokva (Hr), Šulek, B., 18791256, bokvica (Hr), Horvatić, S., 19541819, bukovac (Hr), Šulek, B., 18791256, janjeći jezik (Hr), Šulek, B., 18791256, krputec (Hr), Šulek, B., 18791256, kukčeva trava (Hr), Šulek, B., 18791256, lepušić ženski (Hr), Šulek, B., 18791256, poputnik (Hr), Šulek, B., 18791256, tariput (Hr), Šulek, B., 18791256, tkanica (Hr), Šulek, B., 18791256, trpuc (Hr), Šulek, B., 18791256, trputac (Hr), Domac, R., 19944, trputec (Hr), Šulek, B., 18791256)

Place of publishing: Inst. Rei Herb. 2: 331 (1766)

Taxon author(s) 1. Heinrich Johann Nepomuk von Crantz

Synonyms: Plantago cynops (L.) L., sinonim (s) , Plantago repens Samp., nomen illegitimum (n. illeg.), Samp., Herb. Port. 1913. , Plantago suffruticosa Lam., nomen illegitimum (n. illeg.), Lam., Fl. Franç., ed. 2, 2. 1779. , Psyllium semperviens (Crantz) Soják, sinonim (s)

Common names: grmoliki trputac (Hr), Nikolić, T., 201912707, grmoliki trputec (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, pasja noga (Hr), Šulek, B., 18791256

Status: Endemic NO , Spourious YES

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.