Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Hrvatski i narodni nazivi, nazivi na drugim jezicima
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Platanthera chlorantha (Custer) Rchb.

Order: Asparagales Link

Family: Orchidaceae (kačunovice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, kaćuni (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Genus: Platanthera (vimenjak (Hr), Nikolić, T., 201912707, dvolist (Hr), Domac, R., 19944, vimenjak (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: in Mössler, Handb. ed. 2, 2: 1565 (1828)

Taxon author(s) 1. Jakob Laurenz Custer2. (Heinrich Gottlieb) Ludwig Reichenbach

Synonyms: Orchis chlorantha Custer, bazionim (baz.), Neue Alp. 2. 1827. , Orchis montana auct., sinonim (s) , Orchis virescens Zollik., sinonim (s) , Platanthera bifolia (L.) Rchb. f. clavata Vis., sinonim (s) , Platanthera montana Rchb. f., sinonim (s), Icon. Fl. Germ. Helv. 13: 156 (1851)

Common names: zelenkasti vimenjak (Hr), Nikolić, T., 201912707, zelenkasti dvolist (Hr), Domac, R., 19944, zelenkasti vimenjak (Hr), Domac, R., 19944, žućkasti vimenjak (Hr), Šugar, I., 19941985

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.