Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Poa nemoralis L.

Order: Poales Small

Family: Poaceae (trave (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Poa (vlasnjača (Hr), Nikolić, T., 201912707, vlas djevičji (Hr), Šulek, B., 18791256, vlasnjača (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Sp. Pl. 69 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Poa angustifolia var. nemoralis (L.) Huds., sinonim (s), Fl. Angl., ed. 2: 41 (1778) , Poa cinerea Vill., sinonim (s), Hist. Pl. Dauphiné 2: 126 (1787) , Poa dubia Suter, sinonim (s), Fl. Helv. 1: 49 (1802) , Poa glaucescens Roth, sinonim (s), Cat. Bot. 3: 15 (1806) , Poa miliacea DC., sinonim (s), Lam. et DC., Fl. Franç., ed. 3, 3: 63 (1805) , Poa montana All., sinonim (s), Fl. Pedem. 2: 245 (1785) , Poa nemoralis var. coarctata Gaudin, sinonim (s) , Poa nemoralis var. firmula Gaudin, sinonim (s) , Poa nemoralis var. glauca Gaudin, sinonim (s) , Poa nemoralis var. montana Gaudin, sinonim (s), Gaudin in Alpina 3. 1808. , Poa nemoralis var. rigidula Mert. et W. D. J. Koch, sinonim (s) , Poa nemoralis var. tenella Becker, sinonim (s), Fl. Frankfurt: (1828) , Poa nemoralis var. vulgaris Leers, sinonim (s), Fl. Herborn.: 30, t.5 fig.2 , Poa polymorpha Wibel, sinonim (s), Prim. Fl. Werth.: 113 (1799) , Poa rhenana Lej., sinonim (s), Fl. Spa 1: 52 (1811)

Common names: šumska vlasnjača (Hr), Nikolić, T., 201912707, luguša (Hr), Kvakan, P., 19527738, šumska vlasnjača (Hr), Domac, R., 19944, vlasnjača šumarična (Hr), Kvakan, P., 19527738

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.