Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Poa palustris L.

Order: Poales Small

Family: Poaceae (trave (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Poa (vlasnjača (Hr), Nikolić, T., 201912707, vlas djevičji (Hr), Šulek, B., 18791256, vlasnjača (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Syst. Nat. ed. 10, 2: 874 (1759)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Poa fertilis Host, sinonim (s), Host, Fl. Austriac. 3. , Poa hydrophyla Pers., sinonim (s), Syn. Pl. 1: 89 (1805) , Poa riparia Wolff ex Hoffm., sinonim (s), Deutschl. Fl., ed. 2, 1: 42 (1800) , Poa serotina Ehrh. ex Hoffm., sinonim (s), Deutschl. Fl., ed. 2, 1: 42 (1800) , Poa tanfiljewii Roshev., inclusive (incl.)

Common names: močvarna vlasnjača (Hr), Nikolić, T., 201912707, močvarna vlasnjača (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.