Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Poa trivialis L.

Order: Poales Small

Family: Poaceae (trave (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Poa (vlasnjača (Hr), Nikolić, T., 201912707, vlas djevičji (Hr), Šulek, B., 18791256, vlasnjača (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Sp. Pl. 67 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Poa dubia Leers, sinonim (s), Fl. Herborn.: 28 (1775) , Poa trivialis agg., sinonim (s) , Poa trivialis var. multiflora Rchb., sinonim (s)

Common names: obična vlasnjača (Hr), Nikolić, T., 201912707, obična vlasnjača (Hr), Domac, R., 19944, repava livadarka (Hr), Behrendt, S.; Hanf, M., 19797737, vlasnjača prosta (Hr), Kvakan, P., 19527738

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.